page logo

Sokolíci sa pripravujú na domáci dvojzápas, zišli sa v kompletnom zložení

04.06.2024

ŠAMORÍN (SFZ) – Reprezentácia do 21 rokov odštartovala cez víkend zrazom v Šamoríne prípravu pred poslednými medzištátnymi zápasmi v sezóne 2023/2024. Zverencov Jaroslava Kentoša čaká v piatok stretnutie s reprezentáciou Azerbajdžanu (začiatok o 18.30 h v Senci), o štyri dni neskôr si sokolíci zmerajú sily s reprezentáciou Moldavska (začiatok zápasu o 18.30 h v Senci). Obe stretnutia vysiela v priamych prenosoch televízia JOJ Šport.

Jaroslav Kentoš.jpg
Jaroslav Kentoš.jpg
U21_240602_zraz_0078-Jaroslav Kentoš.jpg
Jaroslav Kentoš, Patrik Leitner.jpg
Jaroslav Kentoš, Samuel Kopásek.jpg
Martin Hrnčír, Sebastian Nebyla, Adam Tučný.jpg
Tomáš Frühwald.jpg
Sebastian Nebyla, Dominik Javorček.jpg
Artur Gajdoš.jpg
Alexander Selecký, Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald.jpg
Patrik Leitner, Dominik Javorček.jpg
Mario Sauer, Samuel Kopásek, Tomáš Jaššo.jpg
Bálint Csóka, Nino Marcelli, Ján Murgaš.jpg

Realizačný tím dvadsaťjednotky na dvojzápas s Azerbajdžanom a Moldavskom nominoval 24 futbalistov. Pri nominácii musel brať ohľad aj na potreby reprezentačného „áčka“, ktoré už o menej ako dva týždne čaká európsky šampionát v Nemecku. „Prioritu má, samozrejme, ‚áčko‘, v ktorom máme šesť chalanov. Okrem nich sme museli urobiť dve vynútené zmeny na brankárskom poste. Ľubo Belko mal zdravotné problémy so svalom a Jakub Surovčík so zubami. Okrem nich sme tu z hľadiska aktuálnej formy v najsilnejšom zložení,“ priblížil proces tvorby nominácie hlavný tréner sokolíkov Jaroslav Kentoš.

Reprezentácia do 21 rokov sa v nedeľu v Šamoríne zišla v kompletnom 24-člennom zložení, čo na ostatných zrazoch nebýva vôbec pravidlom. Skutočnosť, že dvadsaťjednotka je od prvého dňa akcie kompletná, však Kentoš celkom prirodzene víta. „Väčšinou to býva práve počas júnového zrazu. Počas sezóny majú hráči súťažné zápasy v piatky, soboty, nedele, niektorí dokonca aj v pondelok. Preto v kompletnom zložení neraz bývame až v pondelok večer. Teraz sme však všetci tu už prvý deň, čo je určitá výhoda,“ vysvetľuje.

Azerbajdžan a Moldavsko nepatria k súperom najsilnejšieho rangu. Napriek tomu týchto súperov nemožno podceniť, čo si uvedomuje aj Kentoš„Budú to súperi podobnej kvality ako bola Malta v marci. Nesmieme nič podceniť. Títo súperi nás preveria v iných parametroch hry ako nás preverili napríklad Španieli či Dáni na jeseň. Pokračujeme v procese budovania parametrov našej hry a pevne verím, že sa aj na tomto zraze znova zlepšíme,“ dodal na záver hlavný tréner sokolíkov.