page logo

ROZHOVOR s riaditeľkou organizačného výboru ME U21 2025. Kedy budú v predaji vstupenky?

27.05.2024

BRATISLAVA (SFZ event) - Na Slovensku sa uskutoční jedno z najväčších športových podujatí v histórii. V ôsmich slovenských mestách sa predstavia najlepší hráči Európy v kategórii do 21 rokov. Mnohí z nich už naberajú skúsenosti v najlepších futbalových ligách na starom kontinente a ich hodnota je často vyššia ako ročný rozpočet niektorých klubov Niké ligy. O rok aj niekoľko dní zavítajú na Slovensko, kam sa bude sústrediť všetka pozornosť futbalových fanúšikov.

Pre UEFA ide o druhý najprestížnejší turnaj po mužských majstrovstvách Európy. Koná sa každé dva roky, no prvýkrát bude turnaj so 16-timi účastníkmi hostiť jedna krajina. Tomu zodpovedá i príprava, ktorú Slovenský futbalový zväz prostredníctvom spoločnosti SFZ event, s.r.o., zahájil už v uplynulom roku.

Výkonnou riaditeľkou SFZ event je členka výkonného výboru futbalového zväzu Mária Berdisová. Šéfuje organizačnému výboru šampionátu a s riadením projektov má bohaté skúsenosti.

V krátkom rozhovore s manažérom komunikácie Petrom Bednárom priblížila, v akom štádiu sa aktuálne prípravy na budúcoročné majstrovstvá nachádzajú, ako to vyzerá so štadiónmi a prezradila i to, kedy budú v predaji vstupenky na jednotlivé zápasy.