page logo

FOTO: Finále Slovnaft cupu preverilo Košickú futbalovú arénu

08.05.2024
DSC08738.jpg
DSC08702.jpg
DSC08675.jpg
DSC08714.jpg
DSC08789.jpg
DSC06236.jpg
DSC06020.jpg
DSC08770.jpg
DSC08642.jpg

KOŠICE (SFZ event) - Košická futbalová aréna má za sebou prvé dva zápasy, počas ktorých boli divákmi zaplnené i novovybudované tribúny za bránami, severná a južná. Štadión v metropole východného Slovenska je tak po šiestich rokoch od začiatku výstavby konečne dokončený a pripravený hostiť už aj zápasy reprezentačného áčka či ďalšie medzinárodné stretnutia, nakoľko spĺňa certifikáciu kategórie UEFA 4. Celková kapacita štadióna je 12.555 miest.

Oficiálne prvé stretnutie na dokončenom štadióne si mohli diváci vychutnať 27. apríla, kedy domáci FC Košice privítal FC ViOn Zlaté Moravce. Stretnutie sledovalo 9.027 divákov. Oficiálne otvorenie štadióna aj so slávnostným odovzdaním certifikátu štadióna EURO 4 bolo následne na programe 1. mája, kedy Košická futbalová aréna hostila finálové stretnutie Slovenského pohára – Slovnaft cupu Spartak Trnava – MFK Ružomberok. Stretnutie sledovalo 8.764 divákov.

A práve počas finálového stretnutia boli na štadióne prítomní i zástupcovia organizačného výboru majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov, ktoré bude Slovensko hostiť v roku 2025. Štadión v Košiciach bude spolu s ešte nedokončeným štadiónom v Prešove hostiť 3 stretnutia základnej skupiny D a následne i jedno semifinálové stretnutie.

„Spoločne s bezpečnostným manažérom Slovenského futbalového zväzu Petrom Francem sme si obhliadli štadión a nastavenie bezpečnostných opatrení pri zápase s takmer plnou obsadenosťou a teda i plným nasadením organizátorov či usporiadateľov,“ prezradil člen organizačného výboru Marek Majerčák.

„Kontrolovali sme priepustnosť turniketov, spôsob vykonania bezpečnostných prehliadok či nasadenie usporiadateľskej služby,“ priblížil Majerčák a pokračoval: „Testovali sme tiež súčinnosť štátnej polície, mestskej polície a ďalších zložiek podieľajúcich sa na organizácii stretnutia. Z toho, čo sme videli, mám veľmi dobrý pocit. Organizácia stretnutia bola zabezpečená na požadovanej úrovni. Košičania sa už teraz môžu tešiť na kvalitné stretnutia v rámci šampionátu, ktorý sa na budúci rok na Slovensku uskutoční.“

Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov budú na Slovensku od 11. do 28. júna 2025. 16 najlepších tímov z Európy, vrátane našej reprezentácie, odohrá svoje súboje v štyroch skupinách na ôsmich slovenských štadiónoch. Finálové stretnutie sa uskutoční 28. júna na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.